Produkty polecane

Opakowania kartonowe

Kartony klasyczne (klapowe)
Kartony klasyczne nazywane też pudłami klapowymi są to opakowania o najprostszej konstrukcji, zamykane najczęściej przy użyciu taśmy klejącej. Konstrukcja takiego kartonu może zostać zmodyfikowana poprzez zastosowanie perforacji, dziur lub uchwytów na ręce.

Kartony fasonowe (wykrojnikowe)
Do wyprodukowania tego typu kartonu potrzebna jest matryca tnąca (wykrojnik). Opakowania wykrojnikowe mogą mieć praktycznie dowolny kształt i konstrukcje. Można wyróżnić następujące rodzaje opakowań wykrojnikowych:
  • opakowania, które można uformować, zamknąć bez dodatkowych materiałów łączących takich jak taśma, klej.
  • opakowania łączone jednopunktowo, dostarczane do klienta w formie płaskiej (podobnie jak karton klasyczny)
  • opakowania samo składające są dostarczane do klienta płaskie, ale już przygotowane do uformowania. Otwierając karton jednym ruchem uzyskujemy opakowanie gotowe do użytku z zamkniętym już dnem.
Kartony fasonowe najczęściej wykorzystywane są do pakowania towarów o mniejszych gabarytach. Ogromne zastosowanie znajdują w przemyśle spożywczym.
Opakowania fasonowe - wykrojnikowe projektowane są do pakowania produktów o zbliżonych kształtach i przeznaczone są do konkretnych zastosowań.

Kartony (opakowania) z nadrukiem
Nadruk na opakowaniu spełnia przede wszystkim rolę informacyjną oraz reklamową. Nadruk wykonywany jest metodą sitodruku i może być w dowolnych kolorach. Opakowania z nadrukiem przeznaczone są do transportu i przechowywania oraz prezentacji wielu towarów.